Komunikacja Miłości w Relacjach, Warsztaty dla Par, Uważność Żabki dla Dzieci - W Harmonii

W harmonii... podróż do szczęścia

Poczucie bliskości, trwałość małżeństwa, ciągłe odczuwanie miłości. Więź na poziomie fizycznym (cielesnym)– wygasa po 2-3 latach. Więź na poziomie umysłowym (wspólne poglądy, plany na przyszłość) – zmieniają się po 7-9 latach. Wieź na poziomie duchowym (wspólne wartości, sens życia, robienie czegoś razem i dla świata) jest trwała. Wspólne/podobne nie tylko pasje, ale misje życiowe. Bycie razem, jednocześnie danie przestrzeni małżonkowi do tego aby być sobą. To bardzo mocne stanie w swojej roli mężczyzny i kobiety. Pilnowanie tego, aby przez lata tego nie zagubić. To odpowiedzialność za siebie samego, za własne odczuwanie miłości, dobroci i współczucia czyli widzenia i słyszenia drugiego człowieka.

Komunikacja Miłości dla Par

Pełnia Miłości do dawanie miłości, poczucia bliskości, to chęć uszczęśliwienia tej osoby. Kiedy w pełni jesteśmy gotowi dać taką miłość? Wtedy kiedy sami w taki sposób potrafimy kochać siebie. Kiedy sami odczuwamy miłość do siebie, lubimy siebie, podziwiamy, umiemy wybaczać błędy i traktować siebie ze współczuciem czyli widzieć i słyszeć swoje potrzeby. Wtedy również umiemy, w taki sam sposób, dbać i kochać partnera/partnerkę.

Bycie partnerem w związku to umiejętność stania odpowiednio w swojej roli mężczyzny i kobiety. Rola męska to przywództwo, ochrona, dbanie o bezpieczeństwo innych. Z męskiego płynie siła, odpowiedzialność, ochrona, wizja przyszłości, plany, spokój i pewność siebie. Rola kobiety to współodczuwanie, to dbanie o emocje, o atmosferę, dobre samopoczucie.  Z kobiecego płynie ciepło, troska, uległość, delikatność, dbałość o szczegóły i efektywność w działaniu.

Warsztaty dla Par i Singli

Medytacja dla Par. Wspólny czas, dotyk dłoni, patrzenie w oczy, wspólny oddech (dostosowanie rytmu oddechu). Bycie w pełni obecności, widzenia i czucia partnera/partnerki. Głębokie otwarcie na miłość w Medytacji SERCA. Rytuał Wdzięczności. Bliskość. Spokój. Radość.

Piękna terapia, ponowne zauważenie siebie, poczucie bliskości na poziomie duszy. Praktyka min 30 dni buduje wieź duchową, czułość i namiętność.

Komunikacja Miłości dla par. Sztuka Wyrażania Miłości wg Gary’ego Chapmana „5 języków miłości”:

  • Afirmujące słowa
  • Dawanie prezentów
  • Pomoc
  • Wspólnie spędzony czas
  • Dotyk

Zwykle komunikujemy się językiem, którym chcielibyśmy sami odczuwać miłość. Ale czy na pewno partner/partnerka w taki sam sposób to odbiera? Czy ma inne potrzeby odczuwania miłości i innym językiem przemawiając do niej/niego, możemy jej/jemu okazać pełnię miłości? Jak mówić i co robić, aby nasz partner czuł się kochany. Jeśli nauczę się języka miłości mojej żony/męża, partnerki/partnera, potrzeba odczuwania miłości będzie zaspokojona. A kiedy ona/on zrobi to samo, moja potrzeba miłości będzie zaspokojona. Poczucie bycia kochanym jest najważniejszą potrzebą emocjonalną człowieka. Odkrycie języka miłości własnego i partnerki/partnera, to ogromny krok ku harmonii w związku.

Bycie samotnym singlem. Miłość jest esencją życia, to jeden z najważniejszych elementów na naszej drodze do szczęścia. Harmonia wewnętrzna i zaspokojona potrzeba kochania i bycia kochanym. Jeśli jest blokada w jej przepływie – poszukaj przyczyny, nie tylko w sobie, jeszcze głębiej: w systemie rodzinnym, w schematach rodowych, w swojej duszy. Stań w prawdzie, wiele poczujesz, zrozumiesz i uzdrowisz. Zwolnij miejsce dla nowego związku. Błędy, początkowo osłabiają człowieka, niszczą poczucie własnej wartości, głęboko zrozumiane na poziomie emocji i serca, dają niesamowitą moc, budują, dają nową siłę do działania.

Ho’Oponopono to 4 słowa mocy. Uzdrawiają poprzez dogłębne wybaczenie, wzięcie własnej odpowiedzialności, zadośćuczynienie, bycie życzliwym i wdzięcznym. Kontaktują nas z naszą wewnętrzną Mądrością Życiową. Możemy bezpiecznie zostawić przeszłość, poczuć w pełni uważną obecność tu i teraz i skierować się ku przyszłości z ulgą, wdzięcznością i zaufaniem. Komunikacja Miłości w relacjach, to prosta wskazówka – po pierwsze: czuć w sobie Miłość, po drugie: myśleć i działać z Miłością.

Uważność Żabki dla Dzieci

Wartościowo, wspólnie spędzony czas to:
Kąpiele Leśne dla rodzin, na których jest nauka uważności na otaczający nas świat i na siebie nawzajem. Gra terenowa Szukanie Krasnali, Treningi Uważności i Koncentracji dla dzieci oraz wspólne ćwiczenia oddechu, uważnej obecności i działania z miłością. Warsztaty Kąpiele Leśne, Kursy Medytacji i Technik Relaksu, Treningi Uważności i Koncentracji dla dzieci, pomagają w wyrażaniu miłości, dobroci i współczucia czyli widzenia i słyszenia siebie nawzajem. Pomagają rodzicom i dzieciom stawać się osobą pełną miłości, dobroci i współczucia dla innych.
HypnoKids dziecku pomaga pozbyć się traum i nadmiaru emocji oraz w zrozumieniu, co one dla niego oznaczają i jak sobie z nimi radzić.

Coaching rodzicielski to feedback dla rodziców, jak rozumieć zachowania dziecka, jak je właściwie interpretować i wdrożyć zmiany w komunikacji, aby z miłością wspierać dziecko w rozwoju i właściwym budowaniu systemów wartości. Wsparcie w byciu cierpliwym, słuchającym, rozumiejącym, ale też stanowczym, konsekwentnym i wspierającym rodzicem.

Warsztaty są prowadzone w kameralnych grupach lub on-line. Oprócz tematów warsztatów proponujemy:

  • Nordic Walking z Uważnością o wschodzie słońca.
  • Poranne Medytacje POWITANIE DNIA.
  • Wieczorne Medytacje W CISZY
  • Treningi Uważności, Oddechowe, Mindfulness w Naturze
  • Kąpiele Leśne – Sztuka Japońska SHINRIN-YOKU, aby przywrócić połączenie z Naturą.