Uzależnienia, Otyłość, Anoreksja, Choroby Psychosomatyczne - W Harmonii

W harmonii... podróż do szczęścia

Uzależnienia                        Otyłość, Anoreksja                    Choroby Psychosomatyczne

Życie z miłością, zaufanie biegowi życia, zaakceptowanie przemijania i znalezienie sensu naszego życia, pozwala nam poczuć, że żyjemy w harmonii z życiem, czujemy się bezpieczni w życiu. Każdy dzień jest dla nas nowym, radosnym odkryciem. Kochamy żyć i cieszyć się życiem. Miłość i życie z miłością jest najważniejsze. Bez niej wszystko traci sens, a pustka wewnętrzna tak boli, że chcemy ją zapełnić czymkolwiek. Stąd uzależnienia, nadmiar jedzenia, choroby cywilizacyjne. Niestety lęki dokładają się do tego procesu „walki” z życiem, osłabiają naszą psychikę i chęć do życia. Wpływają na naszą niską samoocenę, wiarę w siebie, odbierają siły.

Uzależnienia

Uzależnienia to próba zapełnienia pustki wewnętrznej, lęków, braku poczucia bezpieczeństwa, wiary, że moje życie ma sens, braku pewności siebie.
To poczucie utracenia kontroli nad własnym życiem, własnymi decyzjami i wyborami. Często towarzyszy temu ogromne poczucie winy i porażki, z którym osoba uzależniona nie może sobie poradzić. Ciężar bólu wewnętrznego, poczucie bycia w sytuacji bez wyjścia, dotyka zarówno osobę uzależnioną jak i jej bliskich.

Uzależnić można się od wszystkiego, nie tylko od alkoholu czy narkotyków. Można uzależnić się od osób i różnych zachowań, które dają nam przyjemność i co najważniejsze zagłuszają wewnętrzny ból, zapełniają choć na chwilę uczucie pustki wewnętrznej, przekonanie o byciu bezwartościowym.

Hipnoterapia jest podawana jako najskuteczniejsza i najszybsza metoda w leczeniu uzależnień.
I etap to dotarcie do emocji, które są przyczyną powstania uzależnienia, jest to głęboka praca z emocjami i z umysłem podświadomym.
II etap do praca nad redefiniowaniem systemów wartości, budowanie nowych pozytywnych przekonań, transformacja sensu życia. Zmiana nawyków i często stylu życia.

Otyłość. Anoreksja. Bulimia.

Otyłość. Problemy z równowagą masy ciała, to zawsze problemy z emocjami, z którymi nie możemy sobie poradzić. Zaspokojenie poczucia bliskości, ciepła, zadowolenia,
czerpiemy z nadmiaru jedzenia, co prowadzi do otyłości. Walcząc długo i bezskutecznie z nadwagą, często nie lubimy siebie, nienawidzimy jedzenia, a im bardziej nienawidzimy, tym bardziej czujemy przymus sięgania po jedzenie. Czujemy, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia.

Anoreksja. To często skutek drastycznego odchudzania się i lęku przed ponownym przybraniem na wadze. Nasze myślą krążą wokół wyglądu i wagi, zajmując większość myśli w ciągu dnia. Początek tego procesu, to ocena lub krytyka, kogoś ważnego dla tej osoby. Z nienawiści do tej osoby, na złość jej, rozpoczyna się proces głodówki, trochę przypomina to strajk, bunt złość. Nienawiść jest bardzo silnym, negatywnym programem, zwykle jemu jest podporządkowane wszystko, bez względu na cenę. Tutaj ceną jest życie, ale osoba mająca problem anoreksji widzi tylko cel, nie widzi skutków. Podstawą leczenia anoreksji jest pokonanie w pierwszym kroku uczucia nienawiści, a w drugim kroku głębokiego poczucia krzywdy, aby poprzez wybaczenie zacząć zdrowieć. Trzecim krokiem jest zbudowanie poczucia własnej wartości, aby wygląd zewnętrzny miał mniejsze znaczenie, a świat wewnętrznych wartości, dawał poczucie bezpieczeństwa, sensu i radości życia.

Bulimia jest autoagresją, nienawiścią do świata i niszczeniem siebie. Nienawidzimy życie, siebie, innych i nie chcemy jeść, bo nie chcemy żyć. Tylko wprost tego nie artykułujemy, nasz stosunek do jedzenia, jako źródła życia, pokazuje w jakim miejscu jesteśmy. Terapia polega, podobnie jak w przypadku anoreksji, na pokonaniu nienawiści, wybaczeniu sobie i zbudowaniu nowego świata wartości w sobie i wokół siebie.

Hipnoterapia pozwala uzdrowić problem, docierając do traumatycznych zdarzeń z naszej przeszłości lub dotrzeć do destrukcyjnych schematów myślowych zapisanych w umyśle podświadomym.
I etap to zrozumienie i uzdrowienie – u źródła – problemów emocjonalnych związanych z przymusem lub niechęcią do jedzenia, daje nam wolność w decyzji kim chcemy być i jak chcemy dalej żyć.
II etap to pomoc w redefiniowaniu systemu wartości, dokonanie transformacji naszej tożsamości, aby znaleźć prawdziwy sens życia i pokochać życie na nowo.

Choroby Psychosomatyczne

Choroby Autoimmunologiczne. Zespół Jelita Drażliwego. Alergie. Nowotwory. Jest wiele chorób, których przyczynę medycyna określa jako dziedziczną. Epigenetyka mówi o dziedziczeniu nie tylko cech fizycznych, ale również emocji, zachowań, które zapisane w umyśle podświadomym mogą być naszą mądrością lub blokadą, destrukcją. Wszystkie choroby somatyczne, oprócz urazów po wypadkach, mają swój początek w naszej psychice.

Choroby Autoimmunologiczne są wyrażeniem autoagresji, nielubienia siebie lub nielubienia życia i niechęci do życia.

Alergie to często skrywany uraz, niechęć do życia, osób, otoczenia i jedzenia, jako źródła życia. Osoby cierpiące na Zespół Jelita Drażliwego czy alergię skórną na roztocza, wirusy, często już nie mają siły się bronić przed tym, co ich atakuje lub czego już nie trawią, nie znoszą lub nie mogą zaakceptować.

Nowotwory są problemem, który rozrasta się w naszym ciele i nas niszczy. To oznacza, że w psychice już dawno się poddaliśmy, nie mamy siły walczyć z problemem, który nas niszczy, z którym nie jesteśmy w stanie żyć. Zdarza się, że lęk przed śmiercią daje nam siłę, żeby wreszcie ten problem pokonać i wtedy jest uzdrowienie. Każda z tych chorób jest o podłożu psychosomatycznym. Warto więc pracować z psychiką, aby szukać przyczyny, aby nazwać ten problem. I czy jest on uświadomiony czy nieuświadomiony można go odnaleźć i uzdrowić.

Drogą do uzdrowienia jest zawsze odnalezienie miłości – do siebie, do życia, do innych. To bardzo trudny proces, ale jest to nasza droga do szczęścia i często jedyna droga do zachowania zdrowia i życia. Wejść w głąb siebie, aby poznać siebie, swoje emocje, poczuć i uzdrowić. Aby pokochać siebie, poczuć kim jestem.

Terapia emocji to powrót do naszej pierwotnej natury pełnej dobroci, miłości i współczucia. Może w toku życia zagubiliśmy się, może środowisko dotychczasowego życia lub schematy myślowe, z którymi przyszliśmy na świat, źle nas ukierunkowały. Może doznaliśmy wielu emocjonalnych zranień. Daj sobie STOP, zrób „reset”, wybacz sobie i innym, uzdrów i redefiniuj swoje systemy wartości. Przejdź transformację, która zaprowadzi Cię do miłości do życia, do zachowania zdrowia i odczuwania szczęścia.