Życie z miłością, zaufanie biegowi życia, zaakceptowanie przemijania i znalezienie sensu naszego życia, pozwala nam poczuć, że żyjemy w harmonii z życiem, czujemy się bezpieczni w życiu. Każdy dzień jest dla nas nowym, radosnym odkryciem. Kochamy żyć i cieszyć się życiem. Miłość i życie z miłością jest najważniejsze. Bez niej wszystko traci sens, a pustka wewnętrzna tak boli, że chcemy ją zapełnić czymkolwiek. Stąd uzależnienia, nadmiar jedzenia, choroby cywilizacyjne. Niestety lęki dokładają się do tego procesu „walki” z życiem, osłabiają naszą psychikę i chęć do życia. Wpływają na naszą niską samoocenę, wiarę w siebie, odbierają siły.
Drogą do uzdrowienia jest zawsze odnalezienie miłości – do siebie, do życia, do innych. To bardzo trudny proces, ale jest to często nasza droga do szczęścia. Wejść w głąb siebie, aby poznać siebie, swoje emocje, poczuć i uzdrowić. Aby pokochać siebie, poczuć kim jestem. Każdy z nas pierwotnie był pełen dobroci, miłości i współczucia, może wtoku życia to zgubiliśmy, może schematy myślowe, z którymi przyszliśmy na świat, źle nas ukierunkowały. Daj sobie STOP, zrób „reset”, redefiniuj swoje systemy wartości, przejdź transformację, która zaprowadzi Cię do miłości do życia i do odczuwania szczęścia.

Uzależnienia

Uzależnienia to próba zapełnienia pustki wewnętrznej, lęków, braku poczucia bezpieczeństwa, wiary, że moje życie ma sens, braku pewności siebie. To poczucie utracenia kontroli nad własnym życiem, własnymi decyzjami i wyborami. Często towarzyszy temu ogromne poczucie winy i porażki, z którym osoba uzależniona nie może sobie poradzić. Ciężar bólu wewnętrznego, poczucie bycia w sytuacji bez wyjścia, dotyka zarówno osobę uzależnioną jak i jej bliskich. Uzależnić można się od wszystkiego, nie tylko od alkoholu czy narkotyków. Można uzależnić się od osób i różnych zachowań, które dają nam przyjemność i co najważniejsze zagłuszają wewnętrzny ból, zapełniają choć na chwilę uczucie pustki wewnętrznej, przekonanie o byciu bezwartościowym.

Hipnoterapia jest podawana jako najskuteczniejsza i najszybsza metoda w leczeniu uzależnień.
I etap to dotarcie do emocji, które są przyczyną powstania uzależnienia, jest to głęboka praca z emocjami i z umysłem podświadomym.
II etap do praca nad redefiniowaniem systemów wartości, budowanie nowych pozytywnych przekonań, transformacja sensu życia. Zmiana nawyków i często stylu życia.

Otyłość. Anoreksja. Bulimia.

Otyłość. Problemy z równowagą masy ciała, to zawsze problemy z emocjami, z którymi nie możemy sobie poradzić. Zaspokojenie poczucia bliskości, ciepła, zadowolenia, czerpiemy z nadmiaru jedzenia, co prowadzi do otyłości. Walcząc długo i bezskutecznie z nadwagą, często nie lubimy siebie, nienawidzimy jedzenia, a im bardziej nienawidzimy, tym bardziej czujemy przymus sięgania po jedzenie. Czujemy, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia.

Hipnoterapia pozwala uzdrowić problem, docierając do traumatycznych zdarzeń z naszej przeszłości lub dotrzeć do destrukcyjnych schematów myślowych zapisanych w umyśle podświadomym.
I etap to zrozumienie i uzdrowienie u źródła problemów emocjonalnych związanych z przymusem lub niechęcią do jedzenia, daje nam wolność w decyzji kim chcemy być i jak chcemy dalej żyć.
II etap to pomoc w redefiniowaniu systemu wartości, dokonanie transformacji naszej tożsamości, aby znaleźć prawdziwy sens życia i pokochać życie na nowo.

Anoreksja. To często skutek drastycznego odchudzania się i lęku przed ponownym przybraniem na wadze. Nasze myślą krążą wokół wyglądu i wagi, zajmując większość myśli w ciągu dnia. Początek tego procesu, to ocena lub krytyka, kogoś ważnego dla tej osoby. Z nienawiści do tej osoby, na złość jej, rozpoczyna się proces głodówki, trochę przypomina to strajk, bunt. Nienawiść jest bardzo silnym, negatywnym programem, zwykle jemu jest podporządkowane wszystko, bez względu na cenę. Tutaj ceną jest życie, ale osoba mająca problem anoreksji widzi tylko cel, nie widzi skutków. Podstawą leczenia jest pokonanie w pierwszym kroku uczucia nienawiści, a w drugim kroku głębokiego poczucia krzywdy, aby poprzez wybaczenie zacząć zdrowieć. Trzecim krokiem jest zbudowanie poczucia wartości, aby wygląd zewnętrzny miał mniejsze znaczenie, a świat wewnętrznych wartości, dawał poczucie bezpieczeństwa, sensu i radości życia.

Bulimia jest autoagresją, nienawiścią do świata i niszczeniem siebie. Nienawidzimy życie, siebie, innych i nie chcemy jeść, bo nie chcemy żyć. Tylko wprost tego nie artykułujemy, nasz stosunek do jedzenia, jako źródła życia, nam to mówi, w jakim miejscu jesteśmy. Terapia polega, podobnie jak w przypadku anoreksji, na pokonaniu nienawiści, wybaczeniu sobie i zbudowaniu nowego świata wartości w sobie i wokół siebie.

Choroby Psychosomatyczne

Choroby Autoimmunologiczne. Zespół Jelita Drażliwego. Alergie. Nowotwory. Jest wiele chorób, których przyczynę medycyna określa jako dziedziczną, chociaż nie mają podłoża genetycznego. Choroby Autoimmunologiczne są wyrażeniem autoagresji, nielubienia siebie lub nielubienia życia i niechęci do życia.

Alergie to często skrywany uraz, niechęć do życia, osób, otoczenia, jedzenia, jako źródła życia. Osoby cierpiące na Zespół Jelita Drażliwego czy alergię skórną na roztocza, wirusy, często już nie mają siły się bronić przed tym, co ich atakuje lub czego już nie trawią, nie znoszą lub nie mogą zaakceptować. Nowotwory są problemem, który rozrasta się w naszym ciele i nas niszczy. To oznacza, że w psychice już dawno się poddaliśmy, nie mamy siły walczyć z problemem, który  nas niszczy, z którym nie jesteśmy w stanie żyć. Zdarza się, że lęk przed śmiercią daje nam siłę, żeby wreszcie ten problem pokonać i wtedy jest uzdrowienie. Każda z tych chorób jest o podłożu psychosomatycznym. Warto więc pracować z psychiką, aby szukać przyczyny, aby nazwać ten problem. I czy jest on uświadomiony czy nieuświadomiony można go odnaleźć i uzdrowić.

Inne dysfunkcje

Problemy z bezpłodnością. Terapia to praca z psychiką, kiedy diagnoza medyczna nie może znaleźć przyczyny niepłodności. Badania dowodzą, że niepłodne kobiety i mężczyźni stosujący terapię psychologiczną, a szczególnie hipnoterapię, często skracają czas oczekiwania na przyjście dziecka lub odnoszą sukces nawet wtedy kiedy utracili już nadzieję. Głęboko ukrytym w podświadomości problemem u osób chcących zostać rodzicami, jest niechęć do życia, lęki i nieakceptowanie biegu życia. Wtedy trudno dopuścić myśl, że na taki świat, nie lubiany przez nich samych, mogliby powołać dziecko. Z miłości do dziecka nie chcą tego robić. Wystarczy, że jedno z rodziców ma taki program w podświadomości i ciąża nie może zaistnieć. Takich programów może być więcej, tak wiec warto sięgnąć do psychiki przyszłych rodziców, aby czuli, że sami kochają w pełni życie, kochają siebie samego i siebie nawzajem, zanim będą chcieli zostać rodzicami.

Zespół Stresu Pourazowego. Szok Poporodowy. Bardzo skuteczną metodą jest Hipnoterapia Punktowa. Pozwala przeżyć dane wydarzenie jeszcze raz i znaleźć sposób na pozbycie się lęków z nim związanych. Wystąpienie danego stresu czy urazu ma często głębokie przyczyny zapisane w naszej podświadomości. Dotarcie do źródła problemu, leczy nas całkowicie z lęku, odbudowuje nasze zaufanie do życia, do świata i do ludzi.

Obsesje. Tiki nerwowe. Obgryzanie paznokci. Nerwica natręctw i lękowa.

Obsesyjne zachowania, napady lęków i tiki nerwowe. Układ nerwowy tak niestabilny, że osoba chora nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami lub zachowaniem. To powoduje dodatkową złość na siebie, niską samoocenę oraz frustrację spowodowaną życiem, trudnością radzenia sobie z życiem. Każdy nawet najmniejszy problem, może chorą osobę wyprowadzić z równowagi i spowodować nagły spadek nastroju, poczucie bezsilności lub wszechogarniające uczucie złości na wszystkich i wszystko wokół.

Wyciszenie umysłu, dotarcie do emocji, które powodują ten stan czy napady, daje niesamowitą ulgę. Zrozumienie siebie, swoich emocji, znalezienie sposobu radzenia sobie ze stresem, natłokiem myśli, burzą emocji wewnątrz nas, to praca w terapii Coachingu Systemowego, terapii Moc Oddechu, Medytacji, Treningów Uważności. Wielką ulgę dają pierwsze kroki poprawy nastroju, opanowania pojedynczych zdarzeń, bo to daje nadzieję na wyzdrowienie i odzyskanie kontroli nad swoim ciałem i umysłem. Osoby cierpiące na te choroby są często bardzo wrażliwe, mają bardzo wysoki poziom empatii. Nadmiar emocji, lęk przed życiem, często nie rozumienie biegu życia. Praca nad rozumieniem własnych emocji, branie odpowiedzialności przede wszystkich za własne życie, rozumienie biegu życia, pozwala powoli zaufać życiu i pokochać je. W dalszej kolejności odzyskać sens życia i radość.