Coaching Systemowy, Counselling, Hipnoterapia – czym się różnią i jaką dają wartość dla rozwoju osobistego?


Jeśli poznałeś już kilka nurtów psychoterapii i metod pracy stosowanych w coachingu, możesz zadawać sobie pytanie co oznacza counselling. Z definicji jest pomiędzy coachingiem a psychoterapią. Jest poradnictwem związanym z budowaniem dobrostanu psychicznego. Dzisiaj zarządzanie światem emocji własnych i innych jest inteligencją emocjonalną, której poszukujemy.

Coaching Systemowy, Counselling, Hipnoterapia – czym się różnią i jaką dają wartość dla rozwoju osobistego?

Hipnoterapia to terapia hipnozą medyczną, która pracuje z traumami, blokadami, schematami myślowymi zapisanymi w podświadomości. W sposób szybki i efektywny pomaga budować poczucie własnej wartości. Czy można nauczyć się autohipnozy? I zbudować własne schematy oraz pozytywne podejście do życia?

Coaching Systemowy pomaga odnaleźć się w systemach dzisiejszego świata i być szczęśliwym, spełnionym. Działa jak spinacz biurowy, łącząc dotychczasową wiedzę i umiejętności, aby odnaleźć swoją misję życiową, poczucie spełnienia i harmonii wewnętrznej.

Coaching Systemowy jak działa?

Coaching jest doradztwem, wsparciem rozwojowym i psychicznym. Często jest skonstatowaniem rzeczywistości, aby zaprojektować dalszy rozwój lub nawet podjąć decyzję o całkowitej transformacji swojego życia. Z radością towarzyszę w tych drogach i procesach klientów. Przyjemność jest ogromna z efektów takiej pracy, realizacji celów klienta i obserwowania jak nowa energia towarzyszy im w dalszych działaniach.

Dlaczego Coaching Systemowy? Jest to moja autorska metoda wypracowana w oparciu o osobiste doświadczenia życiowe i współpracę z poradniami psychologicznymi. Pracuję z emocjami klientów, widzę jak często blokady wewnętrzne tworzą opór i uniemożliwiają pełne wykorzystanie własnego potencjału. Dlatego pracując z emocjami zawsze proponuję min 2-godzinne mini warsztaty, aby zobrazować i poczuć emocje. Tylko wtedy można je sobie w pełni uświadomić i zrozumieć na poziomie serca a nie tylko umysłu. Emocje są zapisane w umyśle podświadomym, tak jak nasze nawyki. Dlatego Coaching Systemowy pozwala w pełni dotrzeć do nich i pomóc je przeżyć tak, by odeszły w przeszłość, stały się naszym doświadczeniem. Emocje zrozumiane na poziomie serca są naszym wewnętrznym uzdrowieniem. To co nas do tej pory osłabiało lub blokowało, może stać się naszą siłą, mądrością i radością spełnienia na własnej drodze życia.

Podejście Systemowe to dotarcie do schematów myślowych zapisanych w podświadomości. Epigenetyka jest nauką, która wskazuje dziedziczenie nie tylko cech fizycznych nowych pokoleń, ale również emocji, zachowań, przeżyć. One w toku ewolucji mają nam pomagać lepiej żyć i dostosować do zmieniającego się środowiska i otoczenia. Wiele z nich wykorzystujemy w formie intuicji, ale również wiele z nich jest naszymi wewnętrznymi blokadami.

Głęboka praca z emocjami, może pomóc nam szybko i efektywnie zmienić nawyki, poczuć ogromną siłę wewnętrzną i odnaleźć osobisty sens życia.

Counselling dlaczego warto z niego skorzystać?

“Counselling” można przetłumaczyć jako “poradnictwo”. W counsellingu nie chodzi jednak o bezpośrednie udzielanie porad, ale o specyficzny rodzaj wsparcia psychicznego, który pomaga osiągnąć utraconą równowagę psychiczną, odnaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Pomaga odkryć w sobie nowe możliwości, spojrzeć w nowy sposób na swoje życie czy relacje. Jest to wsparcie mające na celu podniesienie poczucia dobrostanu psychologicznego, aby umożliwić potrzebne zmiany, dokonanie wyboru lub obniżenie poczucia zagubienia. Tak więc counselling (poradnictwo) jest rodzajem usługi o charakterze psychologiczno-terapeutycznym.

Psychoterapia ze swego założenia adresowana jest do ludzi, którzy nie tyle szukają rozwiązania bieżącego problemu, ale raczej do tych, którzy cierpią na zaburzenia w sferze życia psychicznego typu nerwice, depresja, leki, fobie, wrażenie utracenia kontroli nad swoim życiem.

Counselling, w odróżnieniu od psychoterapii, jest propozycją dla osób, które nie cierpią na głębokie zaburzenia psychiczne. Jednak odczuwają kryzys wewnętrzny lub w relacjach. Może to być permanentnie doświadczany stres, brak satysfakcji z życia, utrata poczucia kierunku lub celu w życiu, trudne relacje w związku lub w rodzinie, uczucie przytłoczenia obowiązkami zawodowymi lub wypalenia. Counselling jest często sięgnięciem do przeszłości, aby zrozumieć i uzdrowić zranienia, uwolnić z wewnętrznych blokad, wyjść poza stare schematy myślenia i działania. 

 Status counsellingu w Europie dopiero się ustala. W Anglii jako usługa profesjonalna pojawił się pod koniec lat 60-tych. Jest on stosowany w Wielkiej Brytanii i Irlandii, w mniejszym stopniu w Niemczech. W tych krajach counselling osiągnął status równorzędny z usługami psychoterapeutycznymi proponowanymi przez wiele szpitali i instytucji w ramach swych struktur.

Counselling w formie sesji on-line może znakomicie wspierać proces rozwoju osobistego, umiejętności radzenia sobie z nadmiarem stresu i budowania Inteligencji Emocjonalnej.

Hipnoterapia i Autohipnoza – dlaczego skuteczniej budują poczucie własnej wartości

Hipnoza jest to głęboki stan relaksacji ciała i umysłu (bez snu), którego celem jest ominięcie funkcji krytycznej świadomego umysłu i dostęp do umysłu podświadomego. Emocje zapisane są w podświadomości, również nawyki. Zatem chcąc przepracować nadmiar emocji, zrozumieć je i nimi zarządzać, warto spróbować metody, która w sposób bezpośredni dociera do źródła emocji. Wszelkie traumy, urazy, blokady są możliwe do usunięcia w szybki i skuteczny sposób poprzez pracę z podświadomością hipnozą medyczną. Ten rodzaj pracy ze sobą dużo szybciej zmienia nasze nawyki, nie wymaga tak wielu powtórzeń, po prostu jest nam łatwiej zmieniać stare nawyki jeśli zlikwidujemy to co je wywołało.

Hipnoterapia znakomicie pomaga budować poczucie własnej wartości i uwalniać nasz potencjał wewnętrzny. Jest najszybszą metodą do transformacji wewnętrznej i budowania Inteligencji Emocjonalnej.

AutoHipnoza jest metodą pozwalającą samodzielnie zmienić nasze schematy myślowe. Sami znamy siebie najlepiej, zatem destrukcyjne i negatywne schematy myślowe, możemy najskuteczniej zdefiniować i zmienić na nowe, pozytywne i takie, które wspierają nasz rozwój.

Dzięki pracy ze sobą metodą autohipnozy, można uzyskać nie tylko większą świadomość siebie, spokój wewnętrzny, ale również poczucie, że radykalnie zmieniamy swoje patrzenie na świat. Często jest nam to potrzebne, aby zwolnić i zacząć cieszyć się swoimi osiągnięciami, tym kim już jesteśmy. I na tym budować dalszy zrównoważony rozwój. Bez szaleńczego tempa.

Jeśli poczujemy swoją własną misję życiową i uznamy bieg życia w sobie i wokół siebie – tempo życia będzie odpowiednie do potrzeby rozwoju, osiągnięć i satysfakcji z życia. A co najważniejsze poczucie szczęścia i spełnienia, na co dzień, zamieszka w nas. Wtedy życie osobiste i zawodowe zacznie układać się w harmonijny sposób.

Sesje on-line Coachingu Systemowego są w części formą Counsellingu. Pomagają poczuć dobrostan psychiczny i poczucie  kierowania rozwojem osobistym zgodnie z własną misją życiową.

Do szukania pełnej harmonii wewnętrznej, proponuję też sesje Hipnoterapii Punktowej lub AutoHipnozy. Sesje te odbywają się w gabinecie w Warszawie lub w  Łodzi. Dają silne i szybkie efekty w budowaniu wysokiego poczucia własnej wartości, spokoju wewnętrznego, pewności w działaniu oraz dostępu do pełni własnego potencjału.

Poszukaj szczegółów na www.wharmonii.eu lub dopytaj o więcej E: jolanta.sokolowska@wharmonii.eu  T: 604 902 774

Jolanta Sokołowska

Sesje indywidualne, treningi i warsztaty, proponuję, aby wspierać rozwój osobisty, czuć Inteligencję Emocjonalną w sobie, radość życia i poczucie spełnienia.
Mam 3 dyplomy uczelni wyższych i MBA. Wiele lat pracowałam na stanowiskach kierowniczych w korporacjach, dlatego wiem jak ważna jest empatyczna komunikacja z innymi i z samym sobą.
Od kilku lat mam własny biznes, jestem coachem i terapeutą. Na co dzień współpracuję z 3 poradniami psychologicznymi, wspierając terapie depresji, lęków, fobii, trudnych relacji i uzależnień. Mam w pełni przekonanie, że poczucie harmonii wewnętrznej przekłada się na harmonijne relacje z innymi i nasz zrównoważony rozwój.

Komentowanie zablokowane